faen

کندانسورها

کندانسورها(condenser) واحدهایی برای کنترل دما در یخچال ها، سیستم های تهویه مطبوع، پمپ های گرمایی و چیلر ها می باشند. آنها انرژی مبرد را به محیط دفع می کنند و باعث می شوند بخار مبرد به مایع تبدیل شود. کنترلر ها، فن ها، پمپ، اجزای تشکیل دهنده یک کندانسور می باشند. کندانسورها کاربرد فراوانی در صنعت دارند. آن ها در نیروگاه ها برای خنک کردن بخار توربین، در یخچال ها برای تراکم بخار آمونیاک یا هیدروکربن ها و در صنایع شیمیایی برای متراکم ساختن بخارات شیمیایی استفاده می شوند. کندانسور هوا خنک درچیلر ها جهت انتقال حرارت مبرد به هوا استفاده می شود.

کندانسورهای هوایی شرکت سارین تهویه در ۱۲ مدل مختلف و در ظرفیتهای ۳ تن تا ۸۰ تن طراحی و ساخته میشوند .

نصب راحت و سرویس و نگهداری آسان از مزیتهای کندانسورهای هوایی شرکت سارین تهویه می باشد . اسکلت دستگاه از ورق گالوانیزه با ضخامت ۳mm بوده که بر روی شاسی متناسب با وزن دستگاه ،نصب می گردند .

فن های کندانسور دستگاه از نوع آکسیال فن ،ساخت شرکت EBM و یا رزنبرگ آلمان بوده که قابلیت ظرفیت هوادهی ۱۳۰۰۰CF با افت فشار ./۳ inwg را دارامیباشد.

جنس پره فن ها ، آلومینیوم ودایکست بوده و دارای کلاس حفاظتی ۵۴ یا ۵۵ می باشند.فن های دور متغیر با توجه به نظر کارفرماقابل استفاده می باشند .

فین مورد استفاده در کویل ها سینوسی موجدار با ضخامت ۱۵۰ میکرون با لوله مسی ۲/۱ بوده و تراکم فین کویل کندانسور ۸ تا ۱۴ فین در اینچ می باشد.

کویل کندانسور دستگاه پس از ساخت ،تحت فشار ۴۵۰psig تست و آماده مونتاژ می گردد .

 

کندانسور هوایی وظیفه دفع گرمای جذب شده توسط اواپرتور و گرمای اضافه شده از طریق کمپرسور به مجموعه را عهده دار است.

البته لازم به ذکر است از این گونه مبدل ها جهت دفع گرمای سیال های دیگر از طریق هوا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.